₺740,00 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Yeni Ürün
₺5.400,00 KDV Dahil
₺6.400,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
1

Emaye

Nostaljik mutfak modası denildiği zaman akla ilk gelen ürünler emaye mutfak ürünleri olmaktadır. Büyüklerimizin mutfaklarında olmazsa olmaz ürünler arasında saydığımız bu mutfak araçları, gerek kullanışlılığı gerekse lezzetli pişirme özelliği ile yüzyıllar boyu kullanılmaktaydı. Yakın bir dönemde kaybettiği önemini ise son yıllarda tekrar kazanmaya başladı. Saklama, pişirme, ısıtma ve kızartma işlemlerinin tamamında kullanılabilen emayeler, mutfakta zaman geçirenlerin en önemli yardımcısı konumunda. Sahip olduğu nostaljik tasarımların yanı sıra günümüzün modasına uygun tasarımlarıyla da göz doldurmaktadır. Siz de mutfaklarınızda lezzetli yemekler pişirebileceğiniz şık emaye çeşitleri Cici Züccaciye adresinden sipariş oluşturabilirsiniz.

Uzun Ömürlü Kullanım İçin Emaye Takımları

Mutfakta zaman geçirenlerin aradığı en önemli kriterler kullanılan ürünün kalitesi, kullanışlılığı ve tasarımıdır. Bu noktada emaye mutfak gereçleri, sahip olduğu özellikleri ile mutfakta tüm beklentileri karşılar. İşlevselliğinin yanı sıra günümüz modasına uyarlanarak şık tasarımlarda üretilir. Isıyı dengeli dağıtma ve lezzetli pişirme özelliği sayesinde, mutfaklardaki tüm ürünlerde emaye kalitesini görebilmek mümkün. Emaye malzemesinin kullanıldığı mutfak gereçleri arasında; emaye çaydanlık, emaye kızartma tenceresi emaye bakraç çeşitleri öne çıkar. Sıcakla yoğun temas halinde olan bu ürünlerin yanı sıra emaye saklama kabı ile ürünlerinizi sağlıklı şekilde muhafaza edebilirsiniz. Dayanıklı yapısıyla uzun ömürlü kullanım imkanı sunan emaye takımları, aynı zamanda mutfakta pratiklik sağlar. 

Birbirinden Şık Emaye Mutfak Gereçleri

Profesyonel ya da amatör olsun mutfakta zaman geçiren herkes, çeşitli araç gereçlere ihtiyaç duyar. Mutfakta leziz ürünler ortaya çıkarma noktasında sofra ürünleri ve mutfak gereçlerinin etkisi büyüktür. Yemeğin en lezzetli şekilde pişmesini isteyenler, pişirme ve ısıtma sürecinde emaye ürünler tercih etmektedir. Emaye kaplama bu ürünler, yemekleri lezzetli şekilde pişirirken, tasarımları ile mutfaklarınıza şıklık katar. Yüzyıllardır kullanılıyor olması, günümüzde emayelere nostaljik bir anlam yüklemektedir. Bu sebeple günümüzdeki tasarımlarında renk ve desenlerde, geçmiş dönemden esinlenilmekte. Bunun yanı sıra damalı desenler, yeni sezon trend modeller arasında öne çıkar. Damalı çaydanlık ve damalı emaye setleri, Cici Züccaciye kalitesi ile kullanıcı beğenisine sunulmaktadır.

Emaye Serisi Özellikleri

Camın işlenerek kaplama haline getirilmiş hali emay olarak adlandırılmaktadır. Emay malzemesi ile kaplanan ürünler ise emaye adıyla çeşitli alanlarda kullanılır. Sahip olduğu uzun ömürlü kullanım ve dayanıklılık ile özellikle mutfak gereçlerinde öne çıkmaktadır. Isıyı eşit şekilde dağıtma özelliği bulunan emaye serisi, yemeğin lezzetli şekilde pişmesini sağlar. Ayrıca ısıyı merkezde tutmayıp tencerenin diğer tüm alanlarına yayarak yemeğin daha hızlı pişmesini sağlar. Bu da size zaman ve enerji tasarrufu olarak geri döner. Ayrıca ısı kaybı yaşamayan bu ürünler, yemeğin altını kapatsanız dahi bir süre daha yemeğin sıcak kalmasını sağlayarak çabuk soğumasını önler. Bu sayede emaye tencere ile pişen yemekleri, servis yapana kadar geçen sürede tekrar ısıtma ihtiyacı duymazsınız.

Emaye Mutfak Ürünü Fiyatları

Günümüzde artan çeşitlilik mutfak ürünlerine de yansımış durumda. Porselen, çelik, seramik ve granit tencere seti dışında emaye mutfak ürünleri de son dönemde oldukça revaçta. Üstelik diğer malzemelerden üretilen ürünlere oranla fiyat olarak bütçe dostudur. Emaye mutfak ürünü fiyatları, her bütçeye uygun skalası sayesinde alışverişlerde en sık tercih edilen modeller arasına girmiş durumda. Emaye fiyatları, kullanılan ürünün çeşidi, modeli, tasarımı ve ebatına göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra set halinde satın alırken daha avantajlı fiyatlara sahip olmaktadır. İndirimli nostaljik çaydanlık ve emaye tencere fiyatları için Cici Züccaciye adresine şimdi göz atabilirsiniz. 

Emaye Sağlıklı Mı?

Geçmişten günümüze en sık kullanılan mutfak ürünleri arasında yer alan emayeler için merak edilen birkaç konu bulunmaktadır. Bunların en başında emaye sağlıklı mı? sorusu gelmektedir. Hafif ve dayanıklı yapısıyla öne çıkan bu ürünler, çizilmediği ve çatlamadığı sürece oldukça sağlıklıdır. Ancak çizildiği ve çatladığı zaman içerisindeki bileşenler ortaya çıkar. Gıdayla temas ettiğinde ise zararlı hale gelebilmektedir. Bu sebeple emaye ürünlerinizi kullanırken herhangi bir çatlak ya da derin çiziklerle karşılaştığınızda dikkatli olmanız önerilir. 

Emaye Çaydanlık ve Tencereler Nasıl Kullanılmalı?

Emaye demlik ve küçük emaye tencere çeşitlerine genellikle büyüklerimizin mutfaklarında rastlıyoruz. Peki bu ürünlerin kullanılmasında bir püf noktası bulunur mu? Emaye çaydanlık ve tencereler nasıl kullanılmalı? Her ne kadar dayanıklı yapıda olsalarda sert darbelere ve çiziklere karşı korunması gereken ürünlerdir. İçerisindeki bileşenin ortaya çıkmaması ve çizilmemesi için tahta kaşık kullanımı önerilir. Bunun yanı sıra emaye temizliğinde aşındırıcı malzeme ve ürün kullanmamanız önemlidir. Onun dışında ısıya dayanıklı bu ürünler, mutfaklarda en büyük yardımcınız olacaktır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR