1

Yemeklerimiz için birbirinden farklı baharatlar kullanarak istediğimiz lezzeti yakalayabiliriz. Bu baharatların özel olarak muhafaza edildiği baharatlık takımları hem ürünlerin tazeliğini kaybetmesini engeller hem de mutfak düzeninizi sağlar. 

Baharat Setleri ve Baharatlıklar Modelleri

Her evin kendine göre bir havası, dizaynı vardır. Kendi zevkimize göre seçtiğimiz mobilya ve tekstil ürünleri dışında yardımcı ürünlerle de dekorasyonu tamamlarız. Mutfağın da yardımcı ekipmanlar olarak vazgeçilmez ürünleri bulunur. Baharatlık seti de bunlardan biridir. Yemeklerimize lezzet katan baharatları muhafaza ettiğimiz birbirinden değişik baharatlık çeşitleri bulunur. Farklı tarzlarla şık baharatlık takımları seçenekleri ile mutfağınızın her alanında şıklığınızı kaybetmeyeceksiniz.  Baharat takımı modelleri olarak klasik tarzlarda gold baharatlık, porselen baharat takımı, cam baharatlık, metal baharatlık modellerini tercih edebilirsiniz. Daha spor ve modern seçeneklerde de bambu baharatlık, plastik baharatlık,çelik baharat takımı, ahşap baharatlık, emaye baharatlık seçeneklerini görebiliriz. Modelleri ister renkli, beyaz ya da siyah baharat takımı olarak da tercih edebilirsiniz. Kullanım tercihinizde tezgah üstü baharatlık veya standlı baharatlık gibi seçeneklere göz atılabilir. 

Baharatlık Takımı Fiyatları

Mutfağımızda kullanacağımız her ürün için ayrı bir özen göstermekteyiz. Özellikle saklama amaçlı olarak kullandığımız her ürün bizim için önemlidir. Yemeklerimizin tazeliğini kaybetmeden kalmasını sağlayan bu ürünlerin malzeme kalitesi de saklamanın sağlıklı koşullarda olmasını sağlar. Aynı durum baharatlıklar için de geçerlidir. Günlük olarak en sık kullandığımız ürünlerden sadece bir tanesi olan baharatlıklar için mümkünse plastik dışındaki modellerin seçilmesi önerilir. Baharat seti tercihlerinde kimi baharatlar için ahşap modeller uygun olabilir ancak bunun dışında porselen, cam gibi seçenekler daha sağlıklı bir saklama koşulu sağlar. Bu özelliklerle birlikte tabii set içeriği, sayısı, kapak modelleri gibi etmenler de bulunur. Cam ya da bambu kapaklı baharatlık gibi seçenekler de tercih edilebilir. Baharatlık fiyatları da özellik ve kullanışlı yönleri doğrultusunda belirlenmektedir. Kaliteli olduğu kadar en ucuz baharatlık modeli gibi bir arayışınız varsa CiciZüccaciye’nin her geçen gün yenilenen seçeneklerine mutlaka göz atmalısınız. 

En Çok Tercih Edilen Baharatlık Takımları

Baharatlık seçimlerinde en çok tercih edilen modeller genelde en uyumlu set içerikleri olmaktadır. Cam baharat takımı, sağlıklı olması dolayısıyla tercih edilirken, porselen ve bambu da şıklığıyla en fazla tercih edilen modellerdendir. CiciZüccaciye’de de en kullanışlı baharat takımları ve en fazla tercih edilen modelleri arasında set içeriği ile birlikte sunulan yağdanlık içeren setler bulunmaktadır. 

Baharatlık Seti ile Mutfağınıza Şıklık Katın

Baharat takımı seçeneklerinde 3’lü baharatlık takımı veya 6’lı tüp baharatlık çeşitleri bulunabilir. Bunlar arasında da standlı, raflı, stickerlı gibi seçenekler de vardır. Cam, porselen veya daha klasik tarzlarda seçeceğiniz modellerle mutfağınızın şıklığına pratiklik de katacaksınız. 

Baharat Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nelerdir?

Baharat takımları 3’lü, 6’lı ya da ihtiyacınız doğrultusunda tercih edilebilir. Bunları tercih ederken sayısıyla birlikte malzemesine de dikkat etmelisiniz. Nemlenme yapmaması baharatların tazeliğini kaybetmemesi açısından önemlidir. Ayrıca ürünlerin elde ve makinede yıkama gibi durumları da göz önüne alınmalıdır. Belirli aralıklar temizlenmeye ihtiyaç duydukları için size en uygun tercihi yapmalısınız. 

Kaliteli Baharatlıklar Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Cam, porselen, metal, bambu, plastik ve çelik gibi materyallerden üretilir. 

Kullanışlı Baharat Takımı Nasıl Seçilir?

Mutfaklarımızda kullanışlılık olarak tercih ettiğimiz baharatlık modelleri genelde tezgahta fazla yer kaplamayan seçenekler olmaktadır. Bunun için standlı veya raflı baharatlık seçeneklerine bakabilirsiniz. Ayrıca sahan seti modelinize uygun baharatlık seçimi de yapabilirsiniz.

Baharatlıklar Kaç Tane Olur?

Sizin kullanımınıza göre değişir. Ancak alışverişler için 3’lü set ile başlayıp 12’li sete kadar çıkan baharatlıklar bulunmaktadır. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR