₺490,00 KDV Dahil
₺590,00 KDV Dahil
1

İçecek tüketiminde kullanılan malzemeler, kalitesine göre daha uzun yıllar dayanıklılık gösterebilir. Özellikle de normalinden sıcak veya soğuk içecekler için cam ürünlerinin kalitesi, camın kalınlığı gibi faktörler çok önemli olabilir. Cam ürünlerini sadece içecek tüketiminde kullanmayız. Tepsi, cezve, saklama kabı gibi en bilinen seçenekleri bu başlık altında çoğaltabiliriz. Cam zaten sağlıklı bir tüketim elemanı olarak görülür. Ancak camın kalitesini belirleyen unsurlar da vardır. Bor ürünlerinden elde edilerek üretilen borosilikat camlar da burada kalitenin tam karşılığı olmaktadır. 

Borosilikat Cam Özellikleri

Borosilikat veya borosilikat cam nedir sorusu ile birlikte bu ürünün özelliklerini daha net anlatabiliriz. Bor ürünleri silika ve bor trioksit ile üretimi yapılır. Borosilikatı da zaten yüksek sıcaklık dayanımı ile biliyoruz. Kullanıldığı her alanda bir avantaj olarak görülür. Cam ürünlerinde de borosilikat cam özellikleri;

  • Diğer camlara göre daha düşük termal genleşme katsayısına sahiptir. Bu şekilde de daha düşük kırılma durumu yaşatabilir. 
  • Aynı şekilde de yine diğer cam türlerine göre daha yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklılık gösterir. 
  • Korozyon, termal şok direnci ve kimyasal direnci de yüksektir.
  • Şeffaflık görünümü verir. Aynı zamanda işlenebilir özelliği de vardır. 

Gıda sektörü dışında laboratuvarlarda, ampul gibi aydınlatma cihazlarında da kullanılır. Mutfak ürünleri içerisinde de demlik, cezve, fincan, fincan tabağı, saklama kapları, tencere vb ürünlerde kullanıldığı görülmüştür.

Borosilikat Cam Ürünleri

Cam ile tüketim ve muhafaza edilme durumunun daha sağlıklı olduğu bilinen bir gerçektir. Mesela cam saklama kapları, içerisinde gıdalara plastik ürünler gibi koku bırakmaz. Aynı şekilde borosilikat cam çaydanlık ile çay demlemek daha iyi bir tat verebilir. Genel anlamda baktığımızda ürünlerin hem yemek hem de içecek tüketimlerinde kullanıldığını söyleyebiliriz. Sadece buradaki farklılık cam kalınlığı olarak açıklanabilir. Tencere, cezve gibi belirli bir süre ısıya maruz kalan ürünlerde borosilikat özelliği güçlendirilmiştir. Cicizüccaciye’de ise borosilikat cam sürahi, cam çaydanlık, cam bardak modelleri vardır. Bardaklarda da mantar, kuş, gül, kare, kuğu model bardakları bulabilirsiniz. 

Borosilikat Cam Ürün Fiyatları

Borosilikatta her anlamda yüksek dayanımdan söz edilebilir. Bor maddesi zaten oldukça değerli bir hammaddedir. Kimya alanında, yakıt alanında çok önemli işlevler görür. Aynı zamanda da mutfak gereçleri de bu hammaddeyle yapılır. Borosilikat ismiyle bildiğimiz cam ürünleri, mutfağımızın daha sağlıklı olmasını sağlar. Üstelik bu ürünlere şekil verme de sonsuz bir seçenek vardır. Geometrik şekillerden hayvan figürlerine kadar farklı şekilleriyle üretilebilirler. Borosilikat cam fiyatları da camın özelliği, şekli ve marka tecrübesi dahilinde değişebilir. Mutfağınızda tercih edeceğiniz her ürünü kalite güvencesiyle sizlere sunan Cicizüccaciye’de, borosilikat özelliği gösteren cam ürünlerini avantajlı fiyatlarıyla temin edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR