En çok tükettiğimiz içecekler arasında yer alan çay, sunumunda dikkat ettiğimiz bir ikram içeceği olarak kültürümüzde yer alır. Günün ilk öğünü kahvaltıyla başlayan ve her öğünde soframızda yer alabilen çay, çok farklı model ve renklere sahip olan çay bardağı modelleri ile servis edilir.

Çay Bardağı Modelleri

Çay servislerinde herkes farklı bardakları tercih edebilir. Kimileri ince belli bardak kimileri ise kulplu fincanlar ile çaylarını tüketmek isteyebilir. Çay tiryakilerinin en çok tercih ettiği modellerden olan ince belli çay bardağı, çayın kısa sürede soğumadan tüketilmesini sağlar. Bu tercih dışında ise kahvaltı sofralarımızda ayaklı çay bardağı, tombul çay bardağı gibi modellere yer verebiliyoruz.  Çay tüketimi konusunda bir başka farklı tercih durumu ise küçük veya büyük bardaktır. En küçük ince belli bardaklar dışında çayını büyük çay bardağı ile içmek isteyen de birçok kişi vardır. Böyle bir tercih için CiciZüccaciye’nin 12 parça 6 kişilik çay seti modeli ihtiyacınızı karşılayacak çok şık bir model olarak örnek gösterilebilir. Bardakların sadece tasarımsal seçenekleri dışında renkli çay bardağı modellerini de zevkinize uygun olarak kullanabilirsiniz. Özel davetleriniz için ise daha çok klasik tarzda olan varaklı çay seti modelleri gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. Eğer bu amaçla bir model tercihi yapacak ancak renk olarak sade bir tarzda kalmak isterseniz de kristal çay bardağı ve semaver çay bardağı modelleri tercih edilebilir. 

Çay Bardağı Takımları

Günün her saatinde tüketebildiğimiz çayı genelde yemeklerden sonra içmek ayrı bir zevktir. Aile yemeği veya dostlarımızı ağırladığımız özel bir yemek sonrasında mutlaka çay ikramı olur. Bu gibi özel günleriniz için ise modelleri ve renkleri dışında çay bardaklarını set halinde de tercih edebiliyorsunuz. Az sayıda misafir ağırladığınız özel bir yemeğin ardından 6 lı çay bardağı modelleriyle ikramlarınızı uyumlu bir halde yapabilirsiniz. Geniş bir sofra kurduysanız ve her öğün olduğu gibi yemek sonrası servisiniz için de şık bir sunum yapmak isterseniz, 12 li çay bardağı seçeneklerindeki modeller sizin için çok daha uygun olacaktır. Çay bardağı takımı tercihlerinizi bunların dışında kulplu çay bardağı 6’lı, fincan çay bardağı gibi seçeneklerle de tercih ederek set oluşturabilirsiniz. 

Estetik Çay Bardağı Modelleri ile Şık Sunumlar

Çay kültürümüz kadar çay bardağı modellerimiz de kültürümüzü yansıtan bir unsurdur. Çaydanlık olsun ya da yemek takımı, bazı modellerinde kültürümüzden esinlenmeler görmek mümkün olabilir. Aynı şekilde çay bardakları için de bu durum geçerlidir. İnce belli dar yapıda olan bardaklar, en fazla tercih edilendir. Ama bu takımın tasarımına baktığımızda hem bardak altlığı hem de bardağın tasarımı, yıllardır dizaynını bozmadan günümüze kadar gelmiştir. Bu geleneksel modellerin dışında daha şık ve modern bir çay bardağı tercihi yapmak isterseniz misafir çay bardağı gibi isimlerle de bulabildiğimiz modelleri inceleyebilirsiniz. Bu bardakları daha çok motiflerin yer aldığı, gold işlemeli ince belli bardaklar olarak görebiliriz. Ya da kristal malzeme üzerinde çeşitli desenlerin olduğu modeller de buna örnek gösterilebilir. İster komple cam olsun ister porselen altlık cam bardak gibi seçenekleri çoğaltılan modellerle çay setinizi oluşturabilirsiniz. Sofra dekorasyonunuza en iyi şekilde uyum sağlayacak ve çay keyfinize şıklığıyla estetik görünüm kazandıracak olan en ucuz çay bardağı ve modellerine CiciZüccaciye’den ulaşabilirsiniz.

Çay Bardağı Fiyatları

Setler genel olarak 6’lı şekilde üretilir. 12 kişilik gibi seçenekler de vardır ancak günlük kullanım içerisinde daha çok 6’lı modeller tercih edilebilir. Kristal, cam, porselen gibi materyalleri ile birlikte set içeriği de farklılık gösterebilir. Çay bardağı 6’lı ve 12’li setleriyle birlikte fiyat olarak da birbirinden ayrılır. Üstelik bir de malzeme kalitesi farkı devreye girince bu durumun çay bardağı fiyatları için değişik yansıması da normal bir durumdur. 

Çay Bardağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tercihlerinizde öncelikle nasıl bir sunumda kullanılacağını belirlemeniz gerekir. Eğer özel ve geniş bir davet için çay bardağı takımı almak isterseniz, 12’li modeller içerisinde yaldızlı, gold, varaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Günlük kullanımlarınızda da aynı şekilde kaç kişilik olması dışında, çok kullanılacak olmasından dolayı dayanıklı forma sahip cam materyaldeki 6’lı modeller tercih edilebilir. Bunları da ister ince belli ister büyük ölçülerde tercih edebilirsiniz. Eğer çay seti olarak bir tercih yapacaksanız  çay bardağı altlığı, çay kaşığı gibi yan ürünlerin de tasarım ve kullanışlılığına dikkat etmelisiniz.

Çay Bardağı Nasıl Parıldar?

Günlük olarak en fazla kullandığımız çay bardaklarının parlaklığını kaybetmemesi için, tüketimden hemen sonra su ile durulanması gerekir. Temizliğinde de çamaşır suyunda bekletme, sirkeli su ile durulama sonrasında bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Makinede çizilmemesi için koruyucu özellikteki ürünlerin kullanılması önemlidir. 

Çay Bardağı Çeşitleri Nelerdir?

İnce belli, dar ve geniş ağızlı, büyük çay bardağı, kulplu çay bardağı gibi çok farklı seçenekleri vardır. Ayrıca ölçü oranında da çay bardağı kaç ml tercih edilmek istenirse o ölçülerde modeller bulunabilir. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR