ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kek Kalıbı

Kekler, her yaştan insanın severek tükettiği lezzetlerdir. Meyveli, çikolatalı ya da daha farklı aromalarda hazırlanan keklerin pişirilme süreci de önemlidir. Keklerin lezzetini etkileyen pişirme yöntemleri ve pişirme sürelerinin yanı sıra pişirildiği kek kalıpları da kek lezzetini belirler. Uygun kek kalıpları ile daha lezzetli kekler elde etmek isterken aynı zamanda şık sunumlar yapabilmeniz mümkün. Farklı desen ve modellerden üretilebilen kek kalıbı seçenekleri ile mutfaklarınızda en özel kekleri pişirebilirsiniz. 

Kek Kalıbı Modelleri

Hazırladığınız lezzetli kek harcını, kek kalıbına dökerek pişirebilir ve sonrasında keyifle tüketebilirsiniz. Bu süreçte kekin şeklini belirleyen en önemli nokta kek kalıbı modelleri olmaktadır. Kalıbın sahip olduğu genişlik, yükseklik ve kabartmalı desenler, kek piştikten sonra sahip olacağı şekli oluşturur. Farklı sunumlar oluşturabilmek ya da kekin lezzetini artırmak için oldukça farklı kek kalıbı çeşitleri üretilmektedir. Kek kalıbını çeşitlendiren unsurların başında, kalıbın üretildiği malzeme gelir. Kek kalıbı malzemesi, kekin pişirme süresi ve lezzeti ile doğrudan ilgilidir. Bu noktada kişiler, en iyi kek kalıbı ve kek kalıbı önerileri araştırmaktadır. Modeller arasında granit kek kalıbı ya da kelepçe kek kalıbı öne çıkıyor olsa da bu modellerin dışında sayısız seçenekte üretilmektedir. 

Kek Kalıbı Fiyatları

Hazırlayacağınız sofralar ve oluşturacağınız sunumlar için yapacağınız kekler, tercih ettiğiniz kalıplarda en lezzetli halini alır. Kek kalıbı tercihi yaparken model ve kalitesinin yanı sıra kek kalıbı fiyatları da dikkat edilen bir diğer konu olmaktadır. Oldukça geniş skalaya sahip kek kalıbı fiyatları, birçok unsura bağlı olarak değişmekle birlikte her bütçeye hitap edebilmektedir. Kek kalıpları, üretildiği malzemeye, ebatlarına ve modellerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra tekli ya da set halinde alımlarda fiyatlar farklılaşmaktadır. Kelepçe kek kalıbı siparişi için Cici Züccaciye adresine göz atmaya ne dersiniz?

Mutfakların Olmazsa Olmazı Kek Kalıbı Çeşitleri

Tatlı ihtiyacımızı karşılayan kekler, neredeyse her evde pişen en güzel lezzetlerdir. Oldukça farklı tatlarda üretilmekte olup farklı şekil ve modelleri ile sofralarda yerini alır. Peki en güzel keki pişirmenizi sağlayacak mutfakların olmazsa olmazı kek kalıbı çeşitleri nelerdir? Hazır ürünlerin yerine evde kek pişirmeyi tercih edenler için pratik mutfak gereçleri ve birçok farklı modelde kek kalıbı üretilmektedir. Bunların başında silikon kek kalıbı, cam kek kalıbı ve tart kalıpları sayılabilir. Ayrıca kek kalıpları, model ve büyüklüklerine göre sınıflandırılmaktadır. Baton kek kalıbı dikdörtgen bir şekle sahip olurken kek kalıbı kelepçeli modeller yuvarlak bir şekle sahiptir. Ayrıca yaptığınız kekleri dilimlemek yerine tek lokmalık olarak pişirmeyi tercih edenlerdenseniz muffin kalıbı, cupcake kalıbı modellerinden yararlanabilirsiniz. Döküm kek kalıbı, kek kalıbı granit ve kek kalıbı silikon modeller ise üretildiği malzeme açısından sınıflandırılmaktadır. En güzel keki pişireceğini düşündüğünüz modeli sipariş vererek kendiniz ve aileniz için lezzetli kekler sunabilirsiniz. 

Kek Kalıbı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Emek vererek hazırladığımız kek harçlarını, lezzetli bir hale dönüşmesi için kaliteli bir kek kalıbına dökerek pişirmek istiyoruz. İşte bu noktada kek kalıbı tercihi önemli bir detay olarak karşımıza çıkar. Pişirmek istenilen kekin özelliklerine göre bir kek kalıbı tercihi yapılması gereklidir. Kekin ıslak ya da kuru olması gereken durumlar olabilir. Bu noktada en uygun kek kalıbı tercih edilerek istenilen sonuçlara ulaşılabilir. Ayrıca ikram edilen kişi sayısına uygun ebatlarda bir kalıp ile herkesin keyifle tüketebileceği bir kek hazırlayabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise fırınınızın ebatıdır. İç hacmi küçük olan fırınlarda, standartın üstünde kalıplar sığmayabiliyor. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak adına fırınınıza uygun bir kalıp tercih etmelisiniz.

Kek Kalıbı Nasıl Temizlenir? 

Pişirilen kekler yapışmaya oldukça müsaittir. Bu sebeple kek pişirirken eğer silikon bir kalıp kullanmıyorsanız kek kalıbınızı unlamanız ya da yağlamanız gerekebilir. Bu sayede pişen kekiniz daha kolay çıkarak içerisinde kalıntı bırakmaz. Ancak kalıntı kalan durumlarda kek kalıbını temizlerken deterjanlı suda bekletmeniz önerilir. Kalıntılar yumuşadıktan sonra ise yumuşak bir süngerle kek kalıbı temizliği yapabilirsiniz.

Doğru Kek Kalıbını Nasıl Seçebilirsiniz?

Doğru bir kek kalıbı seçimi için öncelikle ikram edeceğiniz kişi sayısı ve fırınınızın iç hacmini göz önünde bulundurmalısınız. Bunun yanı sıra pişirmek istediğiniz kekin yoğunluğunu ve pişme süresini dikkate alarak uygun bir kalıp tercihi yapabilirsiniz. Ayrıca mutfağınızda bulunan tatlı bardakları ile de uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Kek Kalıbı Nasıl Kullanılmalıdır?

Kek kalıpları, sahip oldukları modele göre farklı kullanımlara sahip olmaktadır. Bütün kalıplar fırın sıcaklığına uygun şekilde birçok farklı malzemeden üretilmektedir. Silikon kalıplar başta olmak üzere birçok model, yapışma yapmamakla birlikte ilk sıcaklığını attıktan sonra ters çevrilerek içerisindeki kek çıkartılır. Bunun yanı sıra kelepçeli kek kalıbı modellerinde, fırından çıktıktan sonra yanındaki kelepçe açılarak kek çıkarılır.

Şekillerine Göre Kullanımı En Rahat Olan Kek Kalıpları Hangileridir?

Günümüzde her beklentiye ve ihtiyaca göre farklı kek kalıbı modelleri kullanılmaktadır. Bu modeller arasında özellikle kelepçeli, ayarlanabilir kalıplar öne çıkar. Bunun yanı sıra silikon ya da kek kalıbı döküm modeller de sıklıkla mutfaklarda yerini alır. Tekli kalıp modellerinin yanı sıra 4 parça granit kek kalıbı ya da 3’lü kek kalıbı setleri de en çok tercih edilen çeşitlerdendir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR