₺370,00 KDV Dahil
₺480,00 KDV Dahil
₺370,00 KDV Dahil
₺490,00 KDV Dahil
₺260,00
₺360,00
₺260,00
₺360,00
₺260,00
₺360,00
₺260,00
₺360,00
1

Günün her anında yanında güvenle taşıyabileceğiniz mataralar, su ihtiyacınızı sağlıkla karşılamanızı sağlar. Özellikle ısı koruma özellikleri sayesinde su veya farklı soğuk, sıcak içecekler için de tercih edilebilirler. Okulda, sporda, seyahatte, iş yerinizde, kısacası hayatın her alanında suluk ya da matara kullanabilirsiniz. Kullanım alanınıza göre farklı tasarımlarını da bulabilirsiniz. Günlük su tüketimi hatırlatıcı olan modelleri ile çocuklar için sevimli figürlerin yer aldığı farklı çeşitlere sahiptir. 

Suluk ve Matara Çeşitleri

Matara çeşitleri olarak ele alındıkların öncelikle olarak kullanım alanlarını göz önünde bulundurabiliriz. Okula giden çocuklar için sevimli figür ve rengarenk desenlerin olduğu mataraları tercih edebiliyorsunuz. Daha küçük yaşlardaki çocuklar için ise ailelerin özellikle tercih ettiği pipetli matara modellerinin güvenle su tüketimini sağladığını söyleyebiliriz. Pipetten sadece çekildiği zaman suyun gelmesi, çocukların suyu dökmesini önler. Çantada taşındığı zamanda da olası bir kazada eşyaların ıslanma riskini ortadan kaldırır. Çocukların günlük su tüketimlerini sağlamak adına ilgilerini çeken tasarımları da iş görmektedir. Ayıcık matara veya meyveli matara çeşitleri çocukların en beğendiği modeller arasındadır. 

Sporcular için de özel olarak tasarlanan seçenekler vardır. Eğer spor öncesi veya sonrasında detoks suyu ihtiyacı varsa, protein karışımı tercih edilecekse çelik matara seçenekleri kullanılabilir. Birçok kişinin günlük su tüketimini sağlaması için tercih ettiği motivasyon matarası da, tüketilmesi tavsiye edilen su miktarını gün içerisinde belirli aralıklara bölmüştür. Her saat başında farklı bir motivasyon sözüyle su içmeye teşvik eder. Özellikle ofis çalışanları bu tarz çeşitlere ilgi göstermektedir. 

Gün Boyu Isı Koruma Sağlayan Matara Özellikleri

Mataraların tasarımı ve materyali, kullanım ihtiyacına göre değişir. Eğer ısı özelliğini kaybetmeyen bir ürün olsun isterseniz çelik termoslu matara ürünleri ihtiyacınızı karşılar. Bu ürünleri özellikle trekking gibi yürüyüş ve doğa sporları ile uğraşanlar tercih etmektedir. Ancak çay ve kahve tüketimlerinde iş yerlerine de bu lezzeti taşımak isteyenlerin de tercihi çelik termostan yana olmaktadır. Sabah mataralarına doldurdukları sıcacık filtre kahveyi uzun bir süre aynı ısıda saklayabilirler. 

Seyahat etmeyi sevenlerin de yolculukta sıcak ve soğuk içecek tüketimleri için çelik termoslu mataralar kullandığını söyleyebiliriz. Bu mataraların kimi direkt olarak fincan şeklinde de bulunabilmektedir. Çelik materyal ve termos özelliği sayesinde içeceğin ısısını kaybetmesi önlenir. Özelliği değişmekle birlikte genel ısı koruma ortalaması 5-6 saati bulabilmektedir. 

Matara Kullanmanın Avantajları

Su tüketimi için kullanılan pet şişeler doğada çözünemez. Eğer geri dönüşüme kazandırılmazlarsa uzun vadede bu ciddi bir sorun yaratabilir. Ancak matara kullanımı sayesinde böyle bir israfın da önüne geçilmiş olunur. Bazı mataralar geri dönüşümden kazandırılmış ürünlerle yapılmıştır. Bazıları da çelik materyale sahip olabilmektedir.Genel olarak matara kullanımının sağladığı avantajları ise şöyle sıralayabiliriz;

  • İçeceklerinizin ısısını korurlar. Sıcak havalarda tercih ettiğiniz soğuk içecekler uzun süre aynı serinlikle sizi rahatlatabilir. Aynı şekilde sıcacık filtre kahve veya çay da uzun süre aynı ısıyla tüketime hazır olur. 
  • Dökülme riski yoktur. Mataralar özel sistemde üretildiklerinden kapak kısmından sızdırma yapmazlar.
  • Pipetli olan seçenekleriyle çocuklarınızın daha rahat bir sıvı tüketimi yapmasına olanak sağlarlar. 
  • Renkli ve sevimli tasarımlarıyla suluk matara çocuklarınızın severek kullanacağı ürünler olur. 
  • Çelik tasarım gibi şeffaf matara çeşitleriyle de tercih edilebilirler. Böylelikle içeceğin tüketim miktarı da takip edilebilir. 
  • İçeceklerin servisinde de dökülme riski yoktur. Çay nescafe fincan takımları içerisinde rahatlıkla dökülebilir. 

Suluk ve Matara Fiyatları

Bir mataranın kalitesi materyaline bağlı olarak değişir. Piyasada BPA içermeyen plastik çeşitleri de çokça tercih edilir. Ancak uzun vadede kullanımı için çelik mataraların daha fazla tercih edildiği görülmektedir. Çelik, termoslu sistem gibi özellikler matara fiyatları için artış sağlayan bir belirleyicidir. Kendiniz ve çocuğunuz için matara siparişini Cicizüccaciye’den verebilirsiniz. Tekli ya da 2’li matara setleri dışında renkli ve figürlü tasarımlarıyla çocuğunuz için de istenilen kapasitede matarayı bulabilirsiniz. 

Matara Temizliği Nasıl Yapılır?

Mataraların içerisinde uzun süre kalan su veya farklı içecekler zamanla koku yapabilir. Özellikle de detoks tarzı içecekler kullanılmışsa mataraların temizlenmesi şarttır. Bunun için de sirke veya karbonat katılmış bir su ile temizleyebilirsiniz. En sonda ise ılık duru suda iyice durulanarak kurumaya bırakılabilir. Kimi mataralar makinede yıkamaya uygun olabilir. Temizlikleri de bu anlamda tavsiye edilen yöntemle yapılırsa daha iyi sonuçlar verir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR