ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Sahanlar

Sahanlar, sahip oldukları özellikleri ve tasarımları ile en sık kullanılan mutfak gereçleri arasında yer alır. Özellikle kahvaltılarda tercih edilen sahan, kahvaltılık ve yumurta pişirmede kişiye kolaylık sunar. Çok amaçlı sahan çeşitleri, pişirmenin yanı sıra saklama ve tekrar ısıtmada kullanılır. Farklı ebatlarda boyutları, üretildiği malzeme ve modelleri ile her ihtiyaca uygun tasarımlara sahiptir. En çok tercih edilen sahan seti ve daha fazlası için Cici Züccaciye adresinde yer alan ürün çeşitliliğini inceleyebilirsiniz. 

Sahan Seti Çeşitleri

Sahanlar, derin olmayan ve geniş yapıda yemek pişirme malzemeleridir. Geçmişten günümüze her türlü ihtiyaca göre farklı özellikler almıştır. Sahan takımları, özellikle üretildiği malzeme ve modeline göre çeşitlenir. Bunun yanı sıra ebatları, derinliği ve kulp tipi de sahan seti çeşitleri üzerinde etkilidir. Üretildiği malzemeye göre; granit sahan seti, çelik sahan seti, porselen sahan ve bakır sahan çeşitleri olarak ayrılmaktadır. Farklı pişirme özelliklerine sahip bu modeller genellikle 3’lü sahan seti olarak sunulmaktadır.

Sahan Seti Fiyatları

Neredeyse her mutfakta karşımıza çıkan ve sıklıkla kullanılan sahanlar, günlük hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Sık kullanılmaları sebebiyle eskimeye ve yıpranmaya oldukça müsait bu mutfak gereçleri, kısa sürede eskimeleri durumunda kişinin bütçesini etkiler. Uzun ömürlü kullanım ve fiyat performans ürünü sahan tava modelleri ve setleri için Cici Züccaciye adresinde yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz. Sahan fiyatları, tekli ve set halinde alımlarda değişiklik gösterir. Tekli alımlar kişinin bütçesine uygun gözükse de sahan seti fiyatları, daha avantajlıdır. Set ya da tekli alımların yanı sıra üretildiği malzeme de sahan fiyatlarını belirler. Granit 3’lü sahan seti diğer modellere göre fiyat olarak biraz daha yüksek olmakla birlikte uzun ömürlü kullanım için en çok tercih edilen modellerdir.

Granit Sahan Setleri ve Avantajları

Sağladığı kullanım kolaylığı ile granit sahan setleri, mutfağınızda size avantaj yaratır. Pişireceğiniz yemeğin lezzetini artıran granit tava seti, kullanım kolaylığının yanı sıra kullanışlı yapısıyla yer kaplamaz. Kanserojen madde içermeyen bu ürünler, elde ve makinede yıkamaya uygundur. Ayrıca granit 3lü tava seti içerisinde yer alan 16 cm, 18 cm ve 20 cm sahan ebatları ile yemeğinize en uygun sahanı seçerek pişirme ve ısıtma işlemi yapabilirsiniz. Büyük boy sahanlar genellikle pilav ve yemek pişirmede tercih edilirken, küçük boyları, kahvaltılık ya da aperatif yemeklerde kullanılabilir. Bunun yanı sıra granit döküm sahan, ısıya dayanıklı yapısıyla fırına girebilir. 

Kullanışlı Yapıları ile Sahan Modelleri

Sahanlar, tencere seti modellerine nazaran daha pratik bir kullanım sunar. Farklı boylarda ebatları ve derin olmayan yapısıyla pişirmenin yanı sıra ısıtma ve saklama anlamında da kişiye pratiklik kazandırır. Sahan modelleri, kullanım amacına göre çeşitlenmekte olup her ihtiyacı ve beklentiyi karşılayan çeşitliliğiyle Cici Züccaciye web adresinde yer almakta. Yumurta sahanı, omlet seti, kapaklı sahan seti gibi modeller ile öne çıkan tüm modelleri, %100 orijinal ürün garantisi ile şimdi satın alabilirsiniz.

Sahan Seti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günlük hayatta en sık kullanılan sahan setlerinin seçiminde bazı önemli noktalara dikkat edilmelidir. Özellikle uzun ömürlü ve ilk günkü kalitede kullanım için, üretildiği materyale dikkat etmelisiniz. Özellikle yapışmaz yapıda olan granit sahanlar, en çok tercih edilen modellerdir. Bunun dışında çelik sahan, daha hafif yapısıyla özellikle saklama anlamında kişinin beklentisini karşılar. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise sahanların, ısı yalıtımı sağlayan kulplara sahip olmasıdır. Bu sayede tutma ve taşıma da herhangi bir kaza durumu yaşanmaz.

Sahan Seti Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Sahan seti temizliği noktasında, sahanın sahip olduğu malzeme doğrudan etkilidir. Çelik ve bazı granit modeller hem elde hem de makinede yıkamaya uygun olurken çoğu döküm sahan modeli, makineye atılmaz. Ayrıca döküm sahan seti elde yıkanırken doğal temizleyiciler tercih edilir.

Hangi Sahan Seti Hangi Yemek İçin Kullanılmalıdır?

Yumurta ya da omlet pişirmek için genellikle yapışmaz yapıda olan granit döküm sahanlar tercih edilir. Ayrıca kahvaltılık ya da birkaç kişilik yemek pişirmede, 16 - 18 cm kapaklı sahanlar kullanılabilir. 20 cm kapaklı sahan modelleri, pilav çeşitli yemeklerin pişirilmesinde kullanılmaktadır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR