ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Tencere

Mutfakların başrol parçalarından olan tencereler, her evin en temel ihtiyacıdır. Yemeklerin pişirildiği tencere çeşitleri sahip oldukları özellikleri ile yemeklerinize lezzet katar. İster evde kendiniz ve aileniz için isterseniz profesyonel olarak yemek pişiriyor olun, mutfağınızda bulunan tencereler, yemeklerinizin lezzetini etkiler. Lezzetli yemekler pişirmek isterken aynı zamanda pratiklik arayanlar için tüm tencere seti modelleri, Cici Züccaciye kalitesinde sizlerle!

Tencere Modelleri ve Özellikleri

Tencereler, tarih boyunca yemek pişirmek için kullanılmış olan araçlardır. İşlevi aynı kalsa da günümüze gelene kadar birçok farklı özellik kazanmış ve çeşitlenmiştir. Bu çeşitliliğin yansıdığı tencere modelleri ve özellikleri, yemeğin hızlı, sağlıklı ve lezzetli şekilde pişmesini sağlar. Farklı malzemelerden üretilen bu ürünler, aynı zamanda şık tasarımlara sahiptir. Bakır tencere modelleri, iletkenliği yüksek olması sebebiyle tercih edilirken teflon tencere modelleri, yapışma yapmayan özelliği ile dikkat çeker. Döküm tencere ve granit tencere modelleri ise yemekleri en sağlıklı şekilde pişiren özel modellerdir. 

Tencere Seti Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tencere seti satın alırken mutfakta pişen yemeklerin geneline bakmak ve yemek alışkanlıklarını gözden geçirmek gerekir. Kaç kişiye yeme yapılacağı ve pişen yemeğin yapısına göre tencere seçmek, daha doğru bir karar vermenizi sağlar. Bunun yanı sıra tencereyi fırında kullanmayı tercih edenler döküm tencere seti ve modellerini tercih ederek yemeklerini fırına atabilirler. Kullanım alanı, tercih ettiğiniz pişirme tarzı gibi seçenekler, en iyi tencere seti satın alma sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Tencere Çeşitleri ve Doğru Tencere Seçimi

Tencerenin üretildiği malzeme, pişen yemek üzerinde oldukça etkili olduğundan satın alma sürecinde ve tencere seçiminde malzemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca sulu yemeklerde derin tencerelerin kullanılması doğru olduğundan tencere seçimi ve tencere kullanımı bu noktada oldukça önemlidir. Pişirmek istediğiniz yemeğin türüne göre uygun tencere seçimi yaparak lezzetini koruyabilirsiniz. Özellikle et yemeklerinde düdüklü tencere tercih edilerek etin daha kısa sürede besleyici değerlerini koruyarak pişmesini sağlayabilirsiniz. 

Çeyiz Seti İçin İdeal Tencere Modelleri

Yeni evlenecek çiftler için çeyizin en önemli kısımlarından biri sofra ürünleri ve mutfak gereçleridir. Mutfak gereçleri arasında sayılan tencere ve tencere seti, mutfaklardaki en önemli yardımcılar olup olmazsa olmazlar arasındadır. Peki çeyiz için ideal tencere seçimi nasıl olmalı? Çeyiz seti için ideal tencere modelleri nedir? Her çeyizde olması gereken parçaların başında pilavlık tencere, kızartma tenceresi, düdüklü tencereler, döküm granit tencere seti ve çelik tencereler olmaktadır. Özellikle çelik tencerelerin farklı boylarda modelleri, yapılan yemekler ve ağırlanan misafirlerin sayısına göre yeni evlenecek çiftlere avantaj sunacaktır.

Tencere Fiyatları

Mutfakların en temel ihtiyaçlarından olan tencere modelleri, üretildiği malzeme, sahip olduğu ebatları, tencere setlerinde yer alan parça sayısı ve markasına göre farklı fiyat aralıklarına sahip olmaktadır. Tencere seti fiyatları, her bütçeye hitap edebilecek şekilde geniş fiyat skalasına sahiptir. Tekli alımlarda ya da set halinde alımlarda fiyatlar birbirinden oldukça farklı olmakla birlikte 7 parça tencere seti, tekli alımlara göre avantaj sunmaktadır. Yeni evlenecekler ya da evini yenileyecekler, çok parçalı setler alarak avantajlı fırsatlardan yararlanabilirler. En uygun tencere takımı fiyatları için Cici Züccaciye adresini şimdi inceleyebilir, indirimli fiyatlarla sipariş oluşturabilirsiniz. 

Tencereleri Uzun Ömürlü Kullanabilmek İçin Ne Yapılabilir?

Tencerelerin ömrünü belirleyen en önemli unsur, kuşkusuz üretildiği malzeme olmaktadır. Kaliteli malzemeden üretilen tencereleri uzun ömürlü kullanabilirken aynı zamanda bazı noktalara dikkat ederek bu ömrü uzatabilirsiniz. Özellikle tencere temizliği, kullanım süresinde önemli bir detaydır. Ayrıca tencerenin malzemesine uygun şekilde pişirme yöntemi kullanılarak uzun yıllar lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz.

 Tencere Setleri Kaç Parçadan Oluşabilmektedir?

Set halinde alımlarda daha avantajlı olan tencereler, birçok parçadan oluşan setler halinde sunulmaktadır. Genellikle 7 parça tencere seti halinde sunulmakta olup bunun yanı sıra 3’lü tencere seti, 19 parça çeyiz seti ya da 7 parça granit tencere seti de tercihe ve ihtiyaca göre Cici Züccaciye adresinde.

Tencere ve Tava Seti Bakımı Nasıl Gerçekleştirilir?

Tencereler ve sahan seti , farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Bazıları makineye atmaya uygun olurken bazılarını elde ve doğal temizleyiciler ile yıkamak gerekmektedir. Bunun yanı sıra teflon gibi tavalarda aşındırıcı bir malzemeyle silinmesi doğru bir yöntem değildir. Her model ve seçenek için yıkama ve bakım talimatları değişmekte olup tencere ve sahanlar için yıkama önerilerine dikkat ederek temizliğini ve bakımını yapmalısınız.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR