Evimizde kullanacağımız her bir eşya için çok özenli tercihlerde bulunuruz. Bunların arasından mutfak malzemeleri ise en önemlileridir. Yemeklerimizi pişirdiğimiz tava ve tencere setleri, malzeme kalitesiyle lezzetlerimize sağlık katar. Aradığınız en iyi tencere modelleri için CiciZüccaciye kategorilerine göz atabilirsiniz. Birbirinden avantajlı fiyatların sunulduğu ürünlerimizde yemeklerinizin lezzetine sağlık katacak granit, düdüklü veya çelik gibi çok çeşitli modelleri temin edebilirsiniz. 

Mutfakların Vazgeçilmezi Tencere Setleri

Her yemek için kullanılan ayrı bir tencere modeli bulunabilir. Kimi yemekler için derin modeller tercih edilirken, kahvaltılık öğünlerimizde granit sahan seti gibi sahan seti kullanılabilir. Mutfaklarımızda en çok yer verdiğimiz modellerden biri düdüklü tencere seti modelleri olmaktadır. Uzun yıllardır kullanılan bu modeller yemeğin daha iyi pişirilmesi ve vitamin değerlerini kaybetmeden tüketime hazır olmasını sağlar. Kullanımı dikkat istese de artık günümüzde çok daha iyi ve geliştirilen modelleri bulunur. Sağlıklı formda olan granit tencere seti, çelik tencere seti ve porselen tencere setleri mutfaklarımızda en fazla kullandığımız tencere çeşitleri olmaktadır. 

Tencere Modelleri ve Özellikleri

Tencere modelleri kullanım ihtiyaçlarına göre çeşitlendirilir. Geniş ve derin bir özelliğin gerekliliğinden dolayı karnıyarık tencere modelleri üretilir. Derin tencere modelleri ev yemeklerimiz için en çok tercih ettiğimiz modellerdendir. Farklı renk ve modellerle gördüğümüz döküm tencere seti olarak da daha çok kaplama olmayan döküm modelleri kullanılır. Bunlar sağlık açısından daha iyidir. Döküm tencere tava tercihlerinde bu özelliğe dikkat edilmesi gerekir. Alüminyum tencere modelleri çoğunlukla yemeklerin saklanması gibi durumlarda tercih edilmektedir. Sağlık açısından yemek pişirilmesi veya ısıtılması çok tavsiye edilmez. Ancak granit veya porselen materyallerden olan tencerelerde pişen yemekler, soğuduktan sonra bu tencerelerde muhafaza edilebilir. Bakır tencere seti ise aslında kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Daha çok küçük yerleşim birimlerinde gördüğümüz bu modeller şehirlerdeki evlerde de tercih edilmeye başlandı. Kamp tencere seti hem taşıma kolaylığı açısından hem de saklama olarak tercih edilen özel modellerden biridir. Tatillerinizde, kamplarınızda bu modelleri yanınızda kolayca taşıyabilir, kamp ocaklarında rahatlıkla yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz. 

Tencere Çeşitleri ve Doğru Tencere Seçimi

Mutfağınız için seçeceğiniz tencere tava seti yapacağınız yemekler için ayrı form ve malzemelerde olabilir. Kahvaltılık öğünlerinizde için geniş ve derin olmayan tava setleri işinizi görecektir. Aynı şekilde pilav ve benzeri yemekleriniz için tencere seti granit olarak, geniş ve derin olmayan formda tercih edilmelidir. Kızartma tenceresi olarak da döküm granit tencere seti veya çelik modelleri tercih edebilirsiniz. En iyi çelik granit tencere seti ile yemeklerinizin lezzetini de sağlıkla birleştirebilirsiniz. 

Tencere ve Tava Seti Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Tercih edeceğiniz tencere ve tava setlerinde öncelikle hangi yemekler için kullanacağınızı belirtmeniz gerekir. Pilav, karnıyarık gibi yemeklerde daha yayvan ve geniş modelleri tercih etmelisiniz. Bu modellerin materyali de granit olması tavsiye edilmektedir. Öte yandan eğer köfte, tavuk gibi yemeklerini yapacaksanız döküm ızgara modelleri de en iyi seçim olacaktır. Her bir tencere için ise evinizdeki kişi sayısı göz önüne alınarak bir derinlik belirlenebilir. Eğer kalabalık bir sofra için yemek yapacaksanız daha geniş ve derin modelleri tercih etmelisiniz. 

Kaliteli  Tencere Fiyatları

Bir yemeğin kalitesini içine kattığınız malzemeler belirliyorsa sağlıklı ve en iyi şekilde pişirilmesini de kullandığınız tencereler belirler. Kızartma yemeklerinizi için sahanlar tercih etmezsiniz. Ya da pilav gibi yemeklerinizi derin tencerelerde yapamazsınız. Bu yanlış kullanımlar yemeğin tadına da yansıyacaktır. En iyi granit tencere seti ya da kullanacağınız seti belirlerken bunları göze alırsınız. Tercih ettiğiniz malzeme, set içeriği gibi faktörler tencere seti fiyatları için de belirleyici olur. Buhar yöntemiyle yapacağınız yemeklerde kullanacağınız düdüklü tencereler de fiyatıyla diğerlerine göre farklı olmaktadır. Düdüklü tencere fiyatları için CiciZüccaciye’yi ziyaret edebilirsiniz. Evinizi yeni kuracak ve evlenecek çiftler için de çok ayrı setler oluşturulabilmektedir. Tüm ihtiyaçlarınızı tek bir setle karşılamak isterseniz CiciZüccaciye’de çelik tencere seti fiyatları ve çeyiz tencere seti modellerine bakabilirsiniz. Ayrıca eviniz için ihtiyacınız olan tencereleri de 2’li granit tencere seti veya 3’lü tencere seti en ucuz fiyatlarıyla temin edebilirsiniz. 

Sağlam Tencereler Hangi Materyallerden Üretilir?

Sağlamlık açısından en iyi tencerelerin granit, kaplama olmayan döküm, porselen ve çelik materyallerinden üretildiğini söyleyebiliriz. Ayrıca bu durum düdüklü tencere modelleri için de geçerlidir.

Tencere Setleri Kaç Parçadan Oluşabilmektedir?

İhtiyaca göre değişen set içerikleri bulunur. Genel olarak 1 büyük tava, 1 küçük tava, 3 tane farklı boylarda tencere ve kapaklar yer alır. 

Tencere ve Tava Seti Bakımı Nasıl Gerçekleştirilir?

Bazı modeller makinede yıkanmaya uygun olmayabilir. Teflon, granit gibi bu modelleri elde yıkamak için bulaşık süngerinin çizmeyen tarafıyla narin bir şekilde temizleme işlemi yapılmalıdır. Kullanımlarında da genel olarak hepsinde tahta kaşıkların kullanılması tavsiye edilir. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR