Mutfakların temel malzemelerinden olan Yağdanlık ve Sirkelik, sağladığı işlevselliği ile özellikle yemek hazırlık sürecinde en çok tercih edilen ürünlerdir. Yemeklerde kullanılan yağın ve sirkenin içerisine doldurulduğu bu ürünler, kolay döküm sağlayacak tasarımlara sahiptir. Üretildiği birçok malzeme ve sahip oldukları tasarımlarla her zevke hitap edebilmektedir. Yağdanlıklar için tercih edilen malzemeler arasında plastik, cam ve porselenleri sayabiliriz. Elbette plastik malzemeyi, diğer tüm mutfak ürünlerinde olduğu gibi sağlık açısından riskli görmekteyiz. Bu sebeple hem uzun ömürlü kullanım hem de sağlıklı bir tüketim için cam ya da porselen yağdanlık modellerine öncelik vermelisiniz. Cam yağdanlık çeşitleri ile kolay kullanım sağlayan tüm modellere, Cici Züccaciye kalitesi ile sahip olmak için şimdi sipariş oluşturabilirsiniz. 

Yağlık Modelleri

Yağdanlık ve sirkelik modelleri, hazırlanan sofralarda sadece yemek hazırlık sürecinde bulunmaz. Yemek hazırlamanın yanı sıra hazırlanan yemeklerin sunumunda da sirkelik yağdanlık kullanılmaktadır. Bu sebeple kişiler, işlevselliğin yanı sıra şık tasarımlara da öncelik vermektedir. Sunumlar için genellikle cam yağlık tercih edilmekte olup işin mutfağında porselen ya da plastik yağdanlıklar yer alır. Tekli olarak tercih edilen cam yağdanlık modellerinin dışında genellikle kişiler set halindeki yağdanlık sirkelik modellerine öncelik veriyor. Hem kolay kullanım hem de sunum yaparken misafirlerin istediği sos ve yağa kolay ulaşabilmesi adına ikili modelleri tercih edebilirsiniz. Porselen yağdanlık 2 li takımlar, en çok kullanılan modellerin başında gelmekte olup yağdanlık cam modeller de son dönemlerde oldukça revaçta. Farklı iç hacimleri, dökme stilleri, kulp ve yağdanlık tıpası tasarımları ile ihtiyacınız olabilecek yağlık ve sirkelik modelleri için CiciZüccaciye kalitesine göz atabilirsiniz.

Yağdanlık Çeşitlerine Dair Bilgiler

Yağlık sirkelik modelleri, sahip olduğu tasarımlarla pratiklik ve kolaylık sağlamalıdır. Bu noktada kişiler, özellikle damlatmayan yağlık arayışına giriyor. Yemeklere ve sunumlara yağ dökerken yağın alta damlaması istenmeyen bir durum. Bu sebeple oluşturulan tasarımlarla bu durum ortadan kaldırılır. Özellikle akıllı yağdanlık modelleri, damlatma sorununu ortadan kaldırırken aynı zamanda birbirinden şık tasarımları ile sofralarda yerini alır. Tasarımları itibariyle ağızlık kısımları farklı olan yağdanlıkların damlatma ihtimalini anlamak zor. Ancak boru şeklinde uzanan ve damlayan yağların tekrar şişe içerisine girmesini sağlayan özel tasarım ağızlıklar, yağdanlıklar arasında en çok tercih edilenleri olmaktadır. Bunların yanı sıra kapaklı modeller ve sprey formunda şişler, yağdanlık modelleri arasında öne çıkmaya başlamıştır. Şık sunumlar hazırlamak, rahat kullanım sağlamak ve uzun ömürlü muhafaza için sirkelik ve yağdanlık seçimi önemlidir. Bu noktada öncelikle kullanım alanınızı belirlemelisiniz. Sofralarda sunum amaçlı ya da tezgah üzerinde yemeklerde kullanım için tercih edilen modellerin ebatları farklı olmaktadır. Kullanım alanınıza uygun şekilde ebata karar vermeli ve kullanım kolaylığı sunan modeli tercih etmelisiniz. 

Fonksiyonlarına Göre Yağdanlık Çeşitleri

Yağlık, sirkelik ve sosluk modelleri, farklı tasarımları ile her kullanıma hitap edebilecek şekilde zenginleşmiştir. Farklı döküm imkanı sağlayan başlıkları, kapakları, desenleri ve üretildiği malzeme ile ister tezgah üstü yağlık isterseniz sofralarda sunum yapabilmek amacıyla tercih edebilirsiniz. Tezgah üstünde kullanıma uygun yağdanlık çeşitleri, bu alanda yer kaplamayacak tasarımlarda üretilmektedir. Bunun yanı sıra her mutfağın tasarımına hitap edebilecek şekilde renklerden ve malzemelerden oluşturulmaktadır. Kadınlar genellikle cam yağdanlıklar tercih ederek mutfağında modern bir hava yaratmayı tercih ediyor. Bu tasarımlar arasında bazı modeller kendinden desenli ya da kabartmalıdır. Ayrıca yağdanlık tıpaları, kapak ya da bambu toplardan üretilebiliyor. Tezgah üzerinde sosluk ve yağdanlık kullanmayı tercih etmeyen ya da tezgahında yeterli alana sahip olmayanlar, dolap içlerinde depolamak üzere yağdanlık seçimi yapabilirler. Dolap içlerinde yer alması sebebiyle göz önünde olmasalarda sürekli kullanım gerektiren bu ürünler için kullanışlı tasarımlara öncelik vermelisiniz. En kullanışlı yağdanlık modelleri ile yemek ve salatalar için yağ kullanımını daha pratik hale getirebilmeniz mümkün. Mutfak gereçlerinin yanı sıra sofra ürünleri ile lezzetli sofralar hazırlarken aynı zamanda sunumlarınızı göz alıcı hale getirebilecek modellerini CiciZüccaciye adresinden inceleyebilirsiniz. 

Yağdanlık Fiyatları

Yağdanlık çeşitleri zenginleştikçe fiyat aralığı da genişlemektedir. Her bütçeye hitap edebilecek fiyat skalası ile yağdanlık ve sirkelik bulabilmek mümkün. Elbette yağdanlık fiyatları ve sirkelik fiyatları, birçok unsura bağlı olarak değişiklik göstermekte. Tekli alımlarda ve takım halinde alımlarda daha farklı fiyatlar yer almaktadır. Tekli alımın aksine ikili takım halinde alımlarda avantajlı fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Cici Züccaciye kalitesi ile bambu kapaklı ürünlere göz atabilir, ikili modeller arasında tarzınıza uygun olanı uygun en ucuz yağdanlık ve sirkelik fiyatı garantisi ile sipariş verebilirsiniz. Yağdanlık fiyatlarını belirleyen unsurlar arasında üretildiği malzemenin kalitesi de öne çıkar. Cam ya da porselen yağdanlıklar kaliteli olduğu gibi aynı zamanda fiyat olarak plastik yağdanlıklara oranla yüksektir. Ancak fiyat performans ürünü olan bu modeller, farklı seçenekleri ile her bütçeye hitap eden fiyat skalasına sahiptir. Porselen yağdanlıkların yanı sıra Cici Züccaciye adresinde yer alan 5 parça tezgah üzeri set ile camın şıklığını ve zarafetini mutfağınızda taşıyabilmeniz mümkün. Cam yağdanlık 1 lt ebatı, hem fiyat hem de kullanım kolaylığı olarak en çok tercih edilen ürünler arasındadır. 

Yağdanlık Sosluk Çeşitleri

Soslar, yemeklere ve salatalara lezzet katan tatlar olarak karşımıza çıkar. Özellike nar ekşisi ya da acı sos, en çok tercih edilen soslar arasında olup sofralarda yerini alır. Yemeklerin hazırlık aşamasında ya da sofralardaki son dokunuşlar için tercih edilen bu soslar, standlı yağdanlık şişelerine eklenir ve kullanılır. Standlı yağdanlık modelleri, yağları ve sosları sofralara rahat bir şekilde taşıyabilmenizi aynı zamanda hepsinin düzenli bir şekilde sunulmasını sağlar. Sizde sosluk takımı ve sosluk çeşitleri ile yediğiniz yemeklere tat katabilir, aynı zamanda şık tasarımları ile misafirlerinizi en güzel sofralarda ağırlayabilirsiniz. Özellikle salata ve yemeklerde kullanılan zeytinyağı ya da ayçiçek yağı, büyük paketlerde alınmaktadır. Büyük teneke kutularında kullanımı zor olan bu ürünler, daha kullanışlı ebatlara sahip modellerin içerisine doldurularak kullanılmaktadır. Daha kullanışlı ebatları ve şık modelleri ile dikkat çeken yağlık takımı ile yağ, sirke ve soslarınızı pratik şekilde mutfaklarınızda kullanabilirsiniz. Birbirinden farklı sosluk çeşitleri ve yağlık seti, Cici Züccaciye adresinde.

Yağdanlık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yağlık seçiminde birçok unsuru göz önünde bulundurmalısınız. Kullanışlılık, uygun fiyat ve şık tasarımlar en çok dikkat edilen noktalar olmakla birlikte bunun yanı sıra sızdırmayan yağlık ve ölçekli yağlık modelleri tercih ederek daha pratik ve rahat bir kullanım elde edebilirsiniz. Özellikle mutfakta yeterince zaman geçirmeyen amatör aşçılar için yağdanlık kullanımı zor olabiliyor. Bu sebeple daha pratik ve kullanışlı modellere öncelik vererek yemek hazırlama aşamasında zorlanmazsınız. Özellikle fısfıslı yağdanlık yani sprey yağdanlık çeşitleri, pratik kullanım kolaylığı sunan ürünler arasında yerini almış durumda. Bunun yanı kaliteli malzeme seçimi yaparak yağ ve soslarınızı uzun ömürlü muhafaza edebilir, aynı zamanda sağlığınızı riske atmazsınız. Kaliteli yağdanlık seçimi için önceliği cam ve porselen modellere vererek uzun ömürlü kullanım sunan ürünlere sahip olabilirsiniz. Ayrıca porselen tabaklar ile birlikte yağdanlık modelleriniz uyumlu olmalıdır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR