1

İçeceklerin tüketiminde kullanılan bardakları birbirinden farklı özellik ve çeşitleriyle bulabilirsiniz. Sıcak ve soğuğa karşı daha dirençli olmasıyla bilinen borosilikat cam bardak da hem evlerinizde hem de kafe, restoran gibi işletmelerinizde bu özelliğiyle tercih edilebilir. Her içecek çeşidine uygun olarak farklı modelleriyle de bulunabilir. Soğuk içecekler için daha fazla kapasitesiyle bulunabilirken borosilikat çay bardağı modeliyle küçük kapasiteli olarak da bulunabilmektedir. 

Borosilikat Cam Bardak Çeşitleri ve Özellikleri

Borosilikat cam , diğer türlere göre daha az termal genleşme gösterir. Bu da termal şoklara karşı daha dirençli olmasını sağlar. İçerik olarak ana cam maddeleri ile birlikte bor trioksit ve silika içerir. Aslında borosilikat bardak, günlük yaşantımız içerisinde en sık kullandığımız bardak modellerinden biridir. En çok tükettiğimiz çay gibi sıcak içecekler, bu bardaklar ile servis edilir. El yakmayan ve de sıcağa karşı çok daha dayanıklı olması nedeniyle tercih edilir. Sıcağa karşı çatlama yapma ihtimali oldukça azdır. Uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Aynı şekilde limonata, soğuk kahve gibi içeceklerin tüketiminde de daha fazla kapasitelere sahiptirler. Bardakların modelleri düz, sade olabildiği gibi buz görünümlü veya baskılı, yazılı, işlemeli de olabilmektedir. Çay bardaklarında borosilikat kulplu çay bardağı, soğuk içeceklerde borosilikat kare su bardağı tarzı çeşitleri de mevcuttur. 

Borosilikat Cam Bardak Fiyatları

Sıcak ve soğuğa karşı dirençli olmasıyla bildiğimiz bu ürünler, her türlü içecek için kullanılabilir. Bu da model noktasında karşınıza fazla seçenek çıkarabilir. Standart olan yuvarlak tasarımı dışında kare gibi modelleri de vardır. Camlar ister şeffaf ister buzlu görünümde olabilir. Dış tasarımında da baskılı seçenekler bulunabilir. Çay bardakları da kulplu ve kulpsuz olarak mevcuttur. Bu gibi farklılıklar neticesinde borosilikat cam bardak fiyatları değişik rakamlara sahip olabilmektedir. Kullanım alanına göre tekli veya takım seçeneklerini Cicizüccaciye’den temin edebilirsiniz. 

Borosilikat Cam Bardak Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bardakları kullanım alanına göre tercih etmek daha iyi verim almanızı sağlar. Termal genleşmesi daha az borosilikat camlar da kullanıldıkları bardaklarda bunu sağlar. Eğer ki su gibi tüketimler dışında çay, kahve, limonata, buzlu içecekler tarzı tüketimleriniz olacaksa bu seçenek daha ideal olur. Tekli seçenekleriyle alabilir ya da dayanıklı borosilikat 6'lı bardak, 12’li bardak gibi takımları da tercih edebilirsiniz. Tekli seçenekler ile kendi zevkinize uygun bir takım da oluşturabilirsiniz. Kullanıcıların ilk dikkat etmesi gereken elbette ürünlerin kalitesi olacaktır. İnce ve kalın formlarıyla bulabileceğiniz bu ürünleri tüketilen içeceğe göre tercih ederseniz daha uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kapasiteleri de aynı şekilde tüketilecek içecek türüne göre yapılmalıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR